21 листопада у нашій державі ми відзначаємо –« ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ».

21 листопада на честь початку  двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року) ми відзначаємо день Гідності та Свободи .21 листопада  є   наступником свята Дня Свободи, що відзначалося на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, поки не було скасоване указом Президента Віктора Федоровича  Януковича.

На світовому рівні цей день почали відзначати не так давно – у 2006 році. Пропозиція надійшла від принца Норвегії Хокона, професора Пекка Химанен та Джона Хоуп Брейтона. Ідея Дня Гідності полягає в необхідності навчитися усвідомлювати та берегти гідність як основну цінність сучасної людини.

  Дане свято Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка  «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

22 листопада у 8 класі Маслівської гімназії НМР був проведений урок присвячений цієї подіїї під назвою "День гідності та свободи.  "

Головна мета уроку, присвяченого Дню Гідності та Свободи, – показати, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. Пояснити, що лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін. Посягання на гідність – ось що має турбувати по-справжньому. Про це необхідно говорити з дітьми, щоб виховати свідоме покоління.

На цьому уроці учнів ознайомили  з історією виникнення свята ;   пояснили поняття « гідність» та «свобода» ; сформували  розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині  та стати на захист державних інтересів країни.

Діти поділилися своїми гідними вчинками, якими вони пишаються, написали собі "листи у майбутнє" з побажаннями та ідеями, планами особистісних змін.

І на останок, вшанували хвилиною мовчання і запаленням свічки світлою пам'ятю наших Героїв






!

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога